Lufttryckmätare med robust design. Modernt lättvikts och stötabsorberande hölje. Direktverkande ventil för hög flödeshastighet. Individuellt testade. Utrustad med svirvelkoppling. Uppfyller industritoleranserna EC86/217.
Lufttryckmätare med robust design. Modernt lättvikts och stötabsorberande hölje. Direktverkande ventil för hög flödeshastighet. Individuellt testade. Utrustad med svirvelkoppling. Uppfyller industritoleranserna EC86/217.
| Skyddsklass | - |
| Mått LxBxH | 250x110 mm |
| Vikt | 0,35 kg |
| Batteri | - |
| Noggrannhet | +/- 0,1 bar |
| Anslutningsgänga | 1/4" |
| Slanglängd | 1,8 m |
| Max flöde | 910 l/min |
| Mätområde | 0-12 bar |
| Däckventilanslutning | Klämkoppling |
| Ingångstryck max | 15 bar |