Kompakta bensindrivna kompressorer lämpliga för servicebilar, entreprenörer och andra som har behov av tryckluft på fältet. Kompressorerna är utrustade med Honda motor med elektrisk oljevakt, säkerhetsventil och manometer. Ventilavlastad drift - detta innebär att när trycket är uppe i tanken går den över till tomgångskörning.
Kompakta bensindrivna kompressorer lämpliga för servicebilar, entreprenörer och andra som har behov av tryckluft på fältet. Kompressorerna är utrustade med Honda motor med elektrisk oljevakt, säkerhetsventil och manometer. Ventilavlastad drift - detta innebär att när trycket är uppe i tanken går den över till tomgångskörning.
| Drivmedel | Bensin blyfri 95 |
| Start | Magnapull |
| Skyddsklass | - |
| Mått LxBxH | 445x520x435 mm |
| Vikt | 22 kg |
| Varvtal | 3400 v/min |
| Motoreffekt | 5,0 hk |
| Anslutningsgänga | Snabbkoppling R |
| Tankstorlek | 4 liter |
| Max arbetstryck | 10 bar |
| Genomlupen cylindervolym | 275 l/min |
| Ljudnivå vid 4 meter | 75 dB |
| Fri avgiven luftm vid 6 bar | 195 l/min |